Çift kompenatlı,alifatik sertlaştiricili,asit,baz gibi kimyasallara dayanıklı,sürtmeye ve çizilmeye son derece dirençli, esnek, Uv ışınlaranda renk solmayan, sanayi tesisleri, uçak ,helikopter gövdelerinde tank ve konteynerlerde bir son kat boyasıdır.

Hidro karbon esaslı,metalik gri renginde üretilen,parlak gürünümlü, sarfiyat 12-14 (m2/kg) olan 0,5-1 saat,toz tutma 4-5 saat,sert kuruma 18 saat olan 200-250 C’ye kadar dayanıklı güneş ışınlarının yansımasının istendiği her türlü demir ve çelik yüzeylerde kullanılan ilk/sonkat boyasıdır.

Kauçuk esaslı,kırmızı renkte,parlak görünümlü,sarfiyatı 7-9 (m2/kg) olan, dokunma süresi 0,5-1 saat,toz tutma süresi 3-4 saat,sert kuruma süresi 24 saat ,selülozik tinerle incelen,deniz araçlarının su içerisinde kalan kısımlarında yosun tutması,sakallanma ve bakteri oluşmasına karşı kullanılan sonkat boyadır.

Epoksi poliamit esaslı,gri-kırmızı renklerinde üretilen,mat görünümlü, sarfiyat 2-3 (m2/kg) olan,8 saat zımparalanma kurumasına gelir, çift komponentli,reaksiyon kurumalı,her türlü çelik yüzeylerde boşluk ve kaynak dikişlerini doldurmada kullanılan bir macundur.

Klor kauçuk esaslı,beyaz, gri, renkte,parlak görünümlü,sarfiyatı 11-12 (m2/kg) olan, dokunma süresi 30 dk,toz tutma süresi 4 saat,sert kuruma süresi 7gün,end- sel tinerle incelen,metal ve beton yüzeylerde,demiz ikliminde su,asit,kalevi,soda,galvaniz banyoları gibi ortamlarda dayanıklı bir sonkat boyasıdır.

Silison esaslı,metalik gri,siyah renkte,yarı mat görünümlü,sarfiyatı 5-6 (m2/kg) olan, dokunma süresi 2 saat,toz tutma süresi 4-6 saat,sert kuruma süresi 24 saat,end- sel tinerle incelen,300-600 C dayanıklı,petro kimya,rafineri ve sanyi tesislerinin yüksek ısıya maruz kalan yerlerinde kullanılan bir sonkat boyasıdır.

Silison esaslı,gri renkte,mat görünümlü,sarfiyatı 3,5-4 (m2/kg) olan, dokunma süresi 1-2 saat,toz tutma süresi 4-5 saat,sert kuruma süresi 24 saat,end- sel tinerle incelen,400 C dayanıklı,çinko yüklemeli,petro kimya,rafineri ve sanyi tesislerinin ısı ve korozyona maruz kalan metal yüzeylerinde kullanılan bir ilk kat boyadır.

Pvb esaslı,sarı renkte,mat görünümlü,sarfiyatı 12/14 (m2/kg) olan, dokunma süresi 10-15 saat,toz tutma süresi 30-40 dk,sert kuruma süresi 24 saat ,selülozik tinerle incelen,çift komponentli,alüminyum,çinko,galvaniz ve benzeri yüzeylerde sonkatın iyi yapışması için kullanılan,yüzey hazırlayıcı ilk kat boyasıdır.

Epoksi poliamit esaslı,ral renklerinde,parlak görünümlü,sarfiyat 1-1,5 (m2/kg) olan, dokunma süresi 2 saat,toz tutma süresi 6-8 saat,sert kuruma süresi 7 gün, çift komponentli,reaksiyon kurumalı,gemi sanayi,Petro kimya tesileri,hangar,depo,otel gibi tesislerin zeminlerinde,beton,karo mozaik üzerinde kullanılan,son derece dirençli film veren bir sonkat boyasıdır.

Copyright 2020 DİGİTALİZ. Tüm Hakları Saklıdır